Cisowianka? Nałęczowianka? – wody minieralne wprost z Nałęczowa

Nałęczów to malownicze miasteczko osadzone w województwie lubelskim. Zamieszkuje je około 4 tys. mieszkańców. Znane jest przede wszystkim z jedynego w Polsce uzdrowiska o charakterze kardiologicznym.

Nałęczów – czym może się pochwalić ta miejscowość?

Na jego terenach produkowana jest woda mineralna “Cisowianka” oraz “Nałęczowianka”, której receptury bazują na leczniczych źródłach odkrytych w Nałęczowie w ok. 1800 roku. Jednak poza tymi oczywistymi atrakcjami miasto ma do zaoferowania znacznie więcej.

Małe miejscowości słyną ze spokojnego życia w przyjaznej atmosferze i nie inaczej jest w Nałęczowie. Malownicze krajobrazy dostrzegalne są na każdym kroku. Oferują bogatą roślinność, rzeczki oraz stawy, wśród których mienią się zadbane i klasyczne budynki. Wszystkie te zalety podkreśla Park Zdrojowy usytuowany w centrum miasta. Jego olbrzymi teren możliwy jest do przejścia w minimum 50 minut, więc przygotuj się na solidny spacer.

Kolejnym wyjątkowym miejscem w Nałęczowe jest Dom Zdrojowy. To niewielki budynek usytuowany nad stawem w parku. Swoją sławę zawdzięcza dzięki pijalni wód mineralnych, które każdy turysta może skosztować. Tylko uwaga: woda jest bardzo zimna!

Miasto serwuje również atrakcję dla fanów literatury. Sanatorium Książę Józef to uzdrowisko, które często odwiedzał sam Bolesław Prus. Przed budynkiem znajduje się pomnik pisarza, odsłonięty w 2002 roku. Powieściopisarz siedzi na ławce, na której może przysiąść każdy fan jego prozy, obok swojego idola. Na terenach Nałęczowa dostępne jest również muzeum Bolesława Prusa.

Jak widzisz Nałęczów jawi się jako doskonała miejscowość na przyjemny i bezstresowy odpoczynek.