To musisz zobaczyć w Nałęczowie – 4 najpopularniejsze atrakcje tego regionu

Mówi się Nałęczów. Poprawna nazwa to Nałęczów-Zdrój. Tak jest to miejscowość uzdrowiskowa, gdzie można przyjechać za pomocą skierowania NFZ lub też na prywatnie wykupione wczasy lecznicze.

Jednak nie tylko z tego względu warto przyjechać do Nałęczowa. Na terenie miasta znaleźć można również atrakcje turystyczne, które należy poznać, planując pobyt w tym mieście.

Atrakcje, których nie można pominąć będąc w Nałęczowie

  1. Muzeum Stefana Żeromskiego – placówka utworzona w dawnej pracowni tego wielkiego autora. Całość została utrzymana w stylu zakopiańskim. To właśnie tutaj znaleźć można osobiste pamiątki, jakie pozostały po Żeromskim: meble, pamiątki osobiste, fotografie rodzinne, obrazy i rysunki znanych mistrzów. Do dzisiaj można poczuć tu ten niesamowity klimat,który towarzyszył autorowi, kiedy tworzył „Różę”, czy też „Dumę o hetmanie”.
  2. Muzeum Bolesława Prusa – kolejny znany twórca, który tak pisał o Nałęczowie: „Gdy twej poetycznej naturze nie wystarcza park – możesz pójść do lasu albo w pole, albo na łąkę”. To właśnie w Nałęczowie Prus stworzył „Lalkę” i „Placówkę”. Muzeum znaleźć można w Pałacu Małachowskim. W tym miejscu, na parterze, zostały umiejscowione liczne pamiątki po pisarzu oraz jego rodzinie.
  3. wąwozy lessowe – główny wąwóz Głowackiego znajduje się na prawym zboczy doliny Bystrej. Z niego to odchodzi kilka mniejszych wąwozów, a te rozchodzą się na jeszcze mniejsze, stanowiąc nie lada okazję do tego, aby odbyć niesamowite spacery wśród charakterystycznej roślinności.
  4. basen Aquatonic – atrakcja dla dużych i dla małych, spragnionych odpoczynku nad wodą.