Z czego wynika uzdrowiskowy klimat Nałęczowa?

Nałęczów doceniany jest ze względu na właściwości zdrowotne. Chociaż miłośnicy literatury polskiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ta miejscowość stała się natchnieniem dla wielu wybitnych twórców.

Nałęczów – klimatyczne uzdrowisko

To właśnie tutaj poszukiwali (udanie!) swojej weny, takie osoby, jak Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz czy Zofia Nałkowska, Bolesław Prus. Warto chociaż raz przyjechać do tego miejsca, aby odkryć piękne miejsce. Kto wie, może ktoś podczas pobytu poczuje natchnionego ducha, jak wyżej wymienieni twórcy.

Wizyta w Parku Zdrojowym

Miejsce, gdzie udaje się każdy turysta i zakochani. Ci ostatni ze względu na wyspę, jaką znaleźć można pośrodku stawu. Na wyspę można dostać się przez mostek, który prowadzi z brzegu. W sezonie nie brakuje tutaj zakochanych, którzy wykonują specjalne sesje, np. małżeńskie, narzeczeńskie.

Sam Park Zdrojowy docenią wszystkie osoby, których celem jest podreperowanie swojego zdrowia

Znaleźć tu można źródła wód mineralnych, zawierające cenne składniki dla organizmu ludzkiego. Z wód można korzystać przez cały rok. Kuracjusze przyjeżdżają tu o każdej porze roku. Chociaż ich największa intensyfikacja następuje wiosną oraz latem. Spacer po Parku Zdrojowym przyniesie korzyści nie tylko fizyczne, ale również duchowe.

Włodarze miasta, już od ponad dwustu lat, dokładają wszelkich wysiłków, aby roślinność znajdująca się w parku, zawsze była starannie wypielęgnowana. Na terenie parku znaleźć można m.in. tulipanowce amerykańskie, surmie i skrzydłoorzechy chińskie, ale także znane, klasyczne gatunki drzew. Turyści mogą skorzystać tutaj także z Pijalni Czekolady Wedel.