Apel o rozwagę na śliskich drogach – kolejny wypadek w powiecie puławskim

Niezwykle trudne warunki na drogach, wynikające z panującej obecnie pogody, zdają się mieć fatalne konsekwencje dla kierowców na terenie powiatu puławskiego. Policjanci z tej okolicy przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas jazdy.

W Matygach, niewielkiej miejscowości położonej w powiecie puławskim, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Z informacji zawartych w zgłoszeniu wynikało, że dwa samochody osobowe uległy tam czołowemu zderzeniu. Funkcjonariusze policji udali się na miejsce wypadku, aby wyjaśnić wszystkie niuanse związane z tym incydentem.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policji, 19-letnia kobieta prowadząca Nissan, którym jechała od strony Puław, nagle wpadła w poślizg. Tracąc kontrolę nad pojazdem doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku Opel Corsą, który w wyniku uderzenia został wyrzucony poza drogę i spadł z nasypu. Te dramatyczne informacje zostały opublikowane przez puławską policję na jej profilu na Facebooku.

W wyniku tego zdarzenia drogowego, cztery osoby, w tym dziecko w wieku 12 lat, zostały przewiezione do szpitala. Przeprowadzone na miejscu badania wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi podczas zdarzenia.

Siły policyjne apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Na drogach w województwie lubelskim warunki są teraz niezwykle trudne, a na jezdniach może występować gołoledź i błoto pośniegowe.