Miłośnicy sportu rozpoczęli Nowy Rok podczas biegu w Nałęczowie

Wielu miłośników sportu zdecydowało się wejść aktywnie w Nowy Rok, biorąc udział w biegu organizowanym przez wiele instytucji. Wśród nich były: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego mieszczący się w Lublinie, lokalna placówka Banku Spółdzielczego oraz Fundacja Lubelski Fundusz Lokalny oba z siedzibą w Nałęczowie. Do współorganizatorów należały również Ośrodek Kardiologii Inwazyjnej Ikardia Sp. z o.o, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS z Lublina, Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego i Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik zlokalizowane w Nałęczowie, Grupa Antykwariuszy Lubelskich oraz ULKS Agro Natura Nałęczów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sportowym o charakterze masowym przejął Burmistrz Nałęczowa, Wiesław Pardyka.

Na starcie stanęło 151 zawodników i zawodniczek reprezentujących różne grupy wiekowe, a najstarsza osoba miała 78 lat. Miejsce rywalizacji to malowniczy Park Zdrojowy w Nałęczowie, gdzie uczestnicy mogli podjąć wyzwanie pokonania dystansu sześciu lub dwóch kilometrów. W kategorii długodystansowej najlepszy okazał się Andrzej Starżyński z LKB Rudnik, który na metę dobiegł po 17 minutach i 49 sekundach. Tuż za nim, z różnicą jednej sekundy, finiszował Bogdan Semenowicz z Kijowa. Trzecie miejsce zdobył Andrzej Orłowski.

Z kolei wśród pań, najlepsza okazała się Natalia Semenowicz również reprezentująca Kijów, która pokonała trasę w czasie 20 minut i pięciu sekund. Drugie miejsce zdobyła Julia Ples-Kaczyńska, natomiast trzecią pozycję na podium zajęła Dominika Mazur.