Święto Trzech Króli w Nałęczowie

Nałęczów, jak co roku, staje się miejscem spotkań z Mędrcami ze Wschodu podczas uroczystości Objawienia Pańskiego. Te świąteczne obchody, popularnie znane jako Święto Trzech Króli, rozpoczynają się już jutro. Tegoroczne celebrowanie rozpocznie msza święta w kościele parafialnym o godzinie 12.

Po mszy, dokładnie o godz. 13, rozpoczną się tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Widzowie będą mogli podziwiać pokłon Trzech Króli i wziąć udział w wspólnym kolędowaniu. Całość atrakcji odbędzie się w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Dla najmniejszych uczestników świętowania organizatorzy przewidzieli słodkie poczęstunek. Zachęcają oni całe rodziny do aktywnego udziału w wydarzeniu. Szczególne powitanie czeka na tych, którzy zdecydują się założyć stroje pasterzy, aniołów, rycerzy czy dam dworu.

Organizatorzy eventu – burmistrz Nałęczowa, Wiesław Pardyka, proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie, ks. Marek Czerko, dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, Łukasz Król oraz parafialny oddział Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie.