Tragiczne zdarzenie w Nałęczowie: Motocyklista zginął po kolizji z audi

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce ostatniego piątku na ulicy Pałuby w Nałęczowie, mamy smutne wieści. Mężczyzna kierujący motocyklem, który brał udział w zderzeniu z samochodem marki Audi, nie żyje.

Wypadku doszło 10 maja. Według pierwszych ustaleń policji, motocyklista uległ wypadkowi na łuku drogi, gdzie stracił kontrolę nad swoim pojazdem. W efekcie przewrócił się i wpadł pod jadące z naprzeciwka audi.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratownicze – policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Po decyzji personelu medycznego skierowano na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długotrwałych działań reanimacyjnych, które pozwoliły odzyskać funkcje życiowe 33 – letniego mieszkańca gminy Nałęczów został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Lekarze kontynuowali walkę o jego życie, przeprowadzając operację. Niestety, pomimo wszystkich wysiłków, mężczyzna zmarł w wyniku poważnych obrażeń wielonarządowych.

70 – letni kierowca audi, także mieszkaniec gminy Nałęczów, był trzeźwy podczas zdarzenia. Okazało się jednak, że nie posiadał prawa jazdy na samochód, ale miał uprawnienia do prowadzenia motocykla. Ironią losu było to, że motocyklista znajdował się w odwrotnej sytuacji. Śledztwo dotyczące wypadku jest prowadzone przez Prokuraturę w Puławach.

Prokurator Rejonowy w Puławach, Grzegorz Kwit, informuje: „Postępowanie jest prowadzone w kierunku spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Czekamy na wyniki sekcji zwłok i będziemy przesłuchiwać świadków”.