Start szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa lubelskiego

Rozpoczyna się kampania immunizacyjna przeciwdziałająca wściekliźnie, prowadzona na obszarze województwa lubelskiego. Celem akcji jest szczepienie dziko żyjących lisów. Koordynację całego przedsięwzięcia przejął Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Lublinie, który opublikował oficjalne informacje na ten temat.

Jak podał Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Lublinie, szczepionka będzie dostarczana za pomocą samolotów oraz rozkładana ręcznie przez zespół Inspekcji Weterynaryjnej. Każda dawka immunizacyjna składa się z blistra z płynem, umieszczonego w przynęcie o intensywnym zapachu. Rozmiar takiej porcji wynosi około 3 cm.

Należy zachować ostrożność i unikać kontaktu ze szczepionką. W przypadku przypadkowego dostania się jej do jamy ustnej, oczu, nosa albo rany na skórze, konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem. Jakiekolwiek części ciała, które doszły do kontaktu ze szczepionką, powinny być natychmiast dokładnie umyte za pomocą wody i mydła. Wszelkie interakcje zwierząt domowych ze szczepionką powinny być zgłoszone weterynarzowi.