Turniej Charytatywny na rzecz Krzysztofa Goduli – Policjanta walczącego o zdrowie

W dniu wczorajszym, drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie wraz ze zbiorowiskiem zaprzyjaźnionych formacji mundurowych, zgromadziła się na Turnieju Charytatywnym, zorganizowanym w urokliwej miejscowości Jabłonna – Majątek. Głównym celem rozgrywek sportowych była zbiórka funduszy przeznaczonych na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Goduli, pracownika Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który nieszczęśliwie doznał poważnego urazu podczas kolizji samochodowej.

Turniej Charytatywny, który odbył się właśnie niedawno w Jabłonnej – Majątek, miał wyłącznie jeden cel – zgromadzenie środków finansowych, które posłużą dla dobra Krzysztofa Goduli. Krzysztof, obecny uczestnik załogi Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i emerytowany policjant z Czerniejowa, kilkanaście tygodni temu stał się ofiarą drastycznego wypadku komunikacyjnego.

Podczas tragicznego zdarzenia drogowego, Krzysztof doznał złamania kręgosłupa, co wymagało natychmiastowej interwencji medycznej. Po przybyciu do placówki szpitalnej przeszedł proces operacyjny, po którym wprowadzono go w stan farmakologicznej śpiączki. Jego sytuacja była krytyczna, lecz dzięki ogromnej dawce szczęścia i doświadczeniu lekarzy udało się go uratować. Jednak poza złamanym kręgosłupem, doszło do poważnych problemów płucnych, takich jak zapalenie oraz niewydolność tych organów. Dodatkowo, po wypadku wystąpiło porażenie czterokończynowe. Mimo to, Krzysztof nie ustaje w walce o zdrowie, która z dnia na dzień okazuje się coraz bardziej wymagająca i kosztowna. Stale potrzebuje wsparcia finansowego na kolejne etapy rehabilitacji i leczenia.