Rozpracowanie oszustów podszywających się za pracowników poczty i policji zakończona

Zagrożenie polegało na działaniach trzech oszustów, którzy podszywając się za pracowników poczty i później policji, wyłudzili od seniorów kwotę przekraczającą 400 tysięcy złotych. Dzięki skoordynowanej akcji funkcjonariuszy z Komendy Puławskiej oraz Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie, wszyscy sprawcy zostali aresztowani.

Na początku września zdarzyły się te niecodzienne oszustwa, które zostały zgłoszone puławskim policjantom. Schemat był podobny – seniorki otrzymywały rozmowy telefoniczne od rzekomych pracowników poczty. Tacy domniemani korespondenci wypytywali starsze panie o adres zamieszkania, tłumacząc to błędem w adresie na paczce. Bez problemu więc uzyskiwali prawdziwe dane adresowe swoich rozmówczyń.

Następnie w grę wchodzili rzekomi policjanci – dzwonili do seniorek informując o akcji oszustów, a bezpieczeństwo pieniędzy starszych pań było zagrożone z uwagi na to, że ujawniły swój adres osobie podszywającej się za pracownika poczty. Celem zabezpieczenia oszczędności, fałszywi policjanci sugerowali ukrycie gotówki w różnych miejscach – w lodówce, przy ogrodzeniu domu, na wycieraczce przed wejściem czy wręcz w koszu na śmieci.