Poszukiwany przez "Łowców Głów" 54-letni recydywista aresztowany do odbycia 4-letniej kary

Znany jako „Łowcy Głów”, zespół policjantów z Lublina doprowadził do zatrzymania 54-letniego mężczyzny, który był przedmiotem listu gończego oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Poszukiwaniu mężczyzny, skazanego na karę 4 lat pozbawienia wolności, towarzyszyło jego działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonywała włamań do sklepów i hurtowni rozsianych po powiatach tomaszowskim i zamojskim. Po otrzymaniu wyroku, mężczyzna ukrył się w Holandii.

W roku 2018 doszło do serii włamań do sklepów i hurtowni na terenie powiatu tomaszowskiego i zamojskiego. Grupa przestępcza, której członkiem był zatrzymany 54-latek, odpowiedzialna była za siedem takich incydentów. Ich głównym celem były pieniądze przechowywane w sejfach, choć nie stroniły również od innych przedmiotów, takich jak elektronarzędzia. Przeszłość kryminalna 54-latka jest na tyle bogata, że stał się dobrze znany miejscowym organom ścigania. Swoje kryminalne działania rozpoczął już w młodości, co stało się jego stylem życia – tak informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W 2023 roku mężczyzna, będący recydywistą, został skazany na karę 4 lat pozbawienia wolności. Od tego czasu ukrywał się przed sprawiedliwością, co skutkowało wydaniem listu gończego oraz ENA. W proces poszukiwawczy zaangażowani byli lubelscy policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP, zwani „Łowcami Głów” – podaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.