Ewakuacja w lubelskiej Galerii Mozaika – co wydarzyło się w czwartkowe popołudnie?

W czwartkowe popołudnie doszło do nieplanowanej ewakuacji w jednym z lubelskich centrów handlowych – Galerii Mozaika, położonej przy ulicy Orkana. Wszyscy obecni na miejscu ludzie musieli natychmiast opuścić budynek, a sytuację nadzorowały służby ratunkowe.

Informacja o ewakuacji około godziny 17:00 pochodziła z oficjalnego źródła – Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Na miejscu pojawiły się trzy zespoły strażackie, które miały za zadanie upewnić się, co jest przyczyną alarmu i czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie.

Z nieoficjalnych informacji dyżurnego straży pożarnej wynikało, że alarm został uruchomiony przez zadymienie w okolicy stoisk rybnych. Ze względów związanych z bezpieczeństwem, konieczne było natychmiastowe opuszczenie budynku przez wszystkich pracowników i klientów galerii.

Po dokładnym sprawdzeniu całego obiektu przez strażaków, nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja była fałszywym alarmem. Po ostatecznym zweryfikowaniu sytuacji, zarówno klienci jak i pracownicy mieli zgodę na powrót do centrum handlowego.