Trwa ustalanie przyczyn śmiertelnego zdarzenia drogowego na trasie expressowej S12

Siły policyjne są wciąż zaangażowane w proces wyjaśniania katastrofalnego wypadku, który miał miejsce na ekspresówce S12. Wypadek ten miał miejsce w miejscowości o nazwie Leśce, pomiędzy dwoma węzłami drogowymi: Nałęczów i Jastków. Niestety, wynik kolizji pomiędzy samochodem osobowym a ciężarówką był tragiczny – jedna osoba straciła życie, a dwie kolejne odniosły obrażenia.

Sytuację komentował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, nadkomisarz Kamil Gołębiowski – „Jesteśmy w trakcie procesu ustalania szczegółów zdarzenia”. Dodatkowo podkreśla, że kluczowe dla wyjaśnienia sprawy będą wyniki analizy opinii biegłych, jak również dowody zabezpieczone na miejscu wypadku. Droga została całkowicie zatrzymana, a siły policyjne skierowały kierowców na objazdy. Na miejscu zdarzenia nadal prowadzone są czynności związane z badaniem przyczyn wypadku. Równolegle, policja współpracuje ze specjalistyczną firmą holowniczą, aby usunąć z drogi uszkodzony pojazd ciężarowy.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policyjni kierują kierowców samochodów osobowych na objazdy, wykorzystując do tego Drogę Wojewódzką numer 874. Węzeł Nałęczów służy jako punkt startowy dla objazdu, a węzeł Jastków jest jego końcem. Co więcej, samochody ciężarowe nie mogą przejechać przez miejsce zdarzenia i muszą czekać na odblokowanie drogi.