Rzuć wszystko i wyjedź do Nałęczowa? Warto!

Nałęczów jest miejscowością dobrze znaną. Jest to miejscowość uzdrowiskowa. Jej nazwa pochodzi z XVIII wieku. Nawiązuje do herbu Nałęcz należącego do Stanisława Małachowskiego.

Dlaczego warto wyjechać do Nałęczowa?

W 1771 roku Małachowski wybudował w tym miejscu wyjątkową rezydencję. Woda w tych rejonach ma właściwości lecznicze. Od tego czasu osoby schorowane przyjeżdżają do tej miejscowości i miło spędzają w niej wolny czas.

Co jest słynnego w Nałęczowie?

Nałęczów słynie z Parku Zdrojowego ulokowanego w samym centrum miejsca, muzeum Stefana Żeromskiego, muzeum Bolesława Prusa, wąwozów lessowych oraz kompleksu wodnego Atrium. W tym uzdrowisku można odpocząć i wyleczyć serce, ponieważ kurowane są w nim choroby kardiologiczne. W tym miejscu leczyli się kiedyś Żeromski, Sienkiewicz oraz Prus. Było to miejsce niesamowicie popularne wśród wyższych klas. Pacjenci po zawale lub leczący chorobę wieńcową bardzo często przyjeżdżają do tego sanatorium.Trzy tygodnie pomagają kurować problemy zdrowotne.

Warto spędzić czas w Parku Zdrojowym, który zajmuje aż 25 hektarów i jest wielki, wyjątkowy, przepiękny

Jest w nim historyczna zabudowa, czyli pałac Małachowskich, sanatorium Książę Józef, Werandki, Domek Gotycki oraz Dom Zdrojowy. Spacery w takim parku są korzystne dla zdrowia każdego człowieka. Można skorzystać z wypoczynku sanatoryjnego prywatnego lub publicznego. To drugie jest niedrogie, ale na skierowanie do sanatorium trzeba czekać dwa-trzy lata, ponieważ kolejka chętnych jest bardzo długa.

Nałęczów jest piękny, ma wiele ładnych miejsc i nadaje się na krótkie lub długie pobyty. Z niego można pojechać do Lublina lub innych miejscowości.

One thought on “Rzuć wszystko i wyjedź do Nałęczowa? Warto!

Dodaj komentarz