Park Zdrojowy jako jedna z najciekawszych atrakcji Nałęczowa

Nałęczów to niewielka miejscowość, położona około 30km od Lublina. Znaleźć tam można kilka ciekawych atrakcji turystycznych, jednak zdecydowanie najważniejszą z nich jest Park Zdrojowy. To idealne miejsce dla poszukiwaczy ciszy, spokoju i bliskości przyrody.

Park Zdrojowy w Nałęczowie – to warto wiedzieć

Jeśli ktoś czuje potrzebę oderwania się od zgiełku miasta, spaceru na łonie natury, wyciszenia i psychicznego odpoczynku to właśnie nałęczowski park jest świetną alternatywą. W Parku Zdrojowym znajduje się także m.in. Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów”, który oferuje szerokie usługi z zakresu leczenia sanatoryjnego, SPA oraz Medical SPA.

Krótki rys historyczny dla Parku Zdrojowego

Początki Parku Zdrojowego oraz znajdującego się nim Uzdrowiska sięgają końca XVIII wieku. Jego założycielem był Stanisław Małachowski. To właśnie dzięki rodzinie Małachowskich odkryto lecznicze działanie nałęczowskich wód, o których wieści szybko rozniosły się w kraju.

Na terenie parku powstał wówczas Pałac Małachowskich, który szybko okazał się zbyt ciasny dla licznie przybywających kuracjuszy. W ten sposób pojęto decyzje o budowie pierwszego, profesjonalnego obiektu kuracyjnego, znanego dziś jako Stare Łazienki. Z biegiem czasu w parku powstawały kolejne obiekty, rozwijające działalność uzdrowiska, a sam park powiększano i obsadzano unikalną roślinnością.

Oferta Parku Zdrojowego

W nałęczowskim Parku Zdrojowym prócz ciszy, spokoju i odpoczynku można także spędzać czas podziwiając tamtejsze obiekty budowlane, takie jak:

  • sanatorium uzdrowiskowe,
  • zabytkowy Pałac Małachowskich,
  • Stare Łazienki,
  • domki: angielski, grecki i biskupi.

Ponadto, warta odwiedzenia jest także palmiarnia wraz z pijalnią wód mineralnych.