Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość i Tradycja stanowił pierwszą grupę, która zarejestrowała swoje listy kandydatów do udziału w wyborach do lubelskiej Rady Miasta. Dodatkowo, planują oni wystawić swojego reprezentanta na stanowisko prezydenta miasta Lublin.
Reprezentant centroprawicowego komitetu, Paweł Górnik, poinformował, że ich kandydaci to osoby zaangażowane społecznie, naukowcy, założyciele i członkowie różnych stowarzyszeń i fundacji oraz przedsiębiorcy. Są to osoby, które troszczą się o dobro miasta i jego mieszkańców. Ich dotychczasowe działania prospołeczne przyczyniły się do zdobycia szerokiej sympatii mieszkańców Lublina. Dzięki temu, w krótkim czasie udało im się zebrać znacznie więcej podpisów poparcia niż wymaga tego prawo.
KWW Przyszłość i Tradycja do walki o prezydenturę Lublina wysyła Ryszarda Zajączkowskiego. Jest on profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz lokalnym liderem Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Zajączkowski, znany z antycovidowych marszów podczas pandemii, w poprzednich wyborach parlamentarnych bezskutecznie kandydował do Sejmu z trzeciego miejsca na lubelskiej liście Konfederacji. Otrzymał 3816 głosów i nie zdobył mandatu. Profesor będzie również liderem swojego komitetu w wyborach do Rady Miasta w okręgu pierwszym.
Dodatkowo, Komitet Wyborczy wskazał liderów list w pozostałych okręgach. W drugim okręgu na czele listy znajdzie się Mieczysław Konarski – przedsiębiorca i kandydat w poprzednich wyborach do Senatu. W trzecim okręgu kandydatem jest Grzegorz Robak, właściciel firmy budowlanej. Czwarty okręg reprezentować będzie Jacek Jabłoński – przedsiębiorca i radny dzielnicy Sławin. Na czele listy w „czwórce” stanie Paweł Górnik, autor publikacji o tematyce ekonomicznej, felietonista i prezes stowarzyszenia Wybieram Polskie. W 2019 roku startował on do Senatu z własnego komitetu w tzw. okręgu „okołolubelskim”, natomiast rok później był kandydatem do Sejmu z listy Konfederacji w Katowicach. Ostatni, szósty okręg reprezentować będzie inżynier i przedsiębiorca Jerzy Przerwa, który podczas ostatnich wyborów do Sejmu kandydował z listy partii Polska Jest Jedna.