Uroczyste otwarcie innowacyjnego bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, z radością i podniosłością dokonano inauguracji nowoczesnego bloku operacyjnego. Z tej okazji, również oddział anestezjologii i intensywnej terapii został przeniesiony do nowo powstałych pomieszczeń. W nowym bloku znajduje się m.in. pięć nowoczesnych sal operacyjnych. Realizacja tego monumentalnego projektu kosztowała ponad 85 milionów złotych.

Uczczenie zakończenia prac nad blokiem R w szpitalu miało miejsce 20 lutego, podczas uroczystego otwarcia, które zgromadziło wielu ważnych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Marek Kos, pełniący funkcję wiceministra zdrowia oraz Monika Sikora, będąca wiceministrą Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dzięki realizacji tego ambitnego projektu, szpital uzyskał możliwość zapewnienia pacjentom usług medycznych na najwyższym poziomie. Przewiduje się, że rocznie skorzysta z nich aż 4 tysiące osób. Personel medyczny zyskał komfort pracy w nowoczesnych i funkcjonalnych pomieszczeniach.

Dr n. med. Małgorzata Piasecka, pełniąca rolę zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu, podkreśliła w rozmowie z mediami, jak kluczowa okazała się rozbudowa w czasie pandemii. Dotychczasowy, 9-łóżkowy oddział intensywnej terapii, nie był w stanie sprostać rosnącym potrzebom pacjentów w trakcie kryzysu zdrowotnego, szczególnie tych wymagających respiratoterapii.