Zwierzęta z lubelskiego schroniska czekają na adopcję podczas tradycyjnych Zoomikołajek

W tym schronisku, samotne zwierzęta oczekują przez cały rok na nowe, kochające domy. 10 grudnia, w niedzielę, organizowane były tradycyjne Zoomikołajki, które stanowiły doskonałą okazję do refleksji na temat adopcji jednego z bezdomnych pupili.

Tego dnia, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie stało się miejscem pełnym świątecznej atmosfery, będąc gospodarzem Zoomikołajek. Podczas tego wydarzenia odbyła się prelekcja zoopsychologa, różnorodne konkursy, kolędowanie i dekorowanie pierników. Była to również świetna możliwość bliższego poznania mieszkańców schroniska i rozważenia opcji adopcji jednego z nich.

Dariusz Ornal, zoopsycholog współpracujący ze schroniskiem, przekonywał, że idealny pupilek czeka na każdego, kto nie skupia się jedynie na rasie czy wyglądzie zwierzęcia, ale zwraca uwagę na jego zachowanie.

Jednak Dorota Okrasa, pracująca w biurze schroniska, podkreślała, że decyzja o adopcji nie powinna być podejmowana impulsywnie. Powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę na temat opieki nad zwierzęciem, zanim zdecydujemy się na taki krok.

– Zaufanie i odpowiedzialność za te stworzenia wiążą nas z nimi na wiele lat – mówiła Dorota Okrasa, pracownik biura schroniska.