Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Szeligowskiego w Lublinie

Od nadchodzącej środy, kierowcy przemieszczający się po drogach Lublina muszą przygotować się na nową organizację ruchu na ulicy Szeligowskiego. Przyczyną tych zmian jest zaplanowane zastąpienie starej nawierzchni nową na wspomnianej ulicy. Według informacji podanych przez miejski ratusz, te utrudnienia mają trwać do końca października.

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Lublinie zapowiada, że w czasie remontu wprowadzone zostaną objazdy dla wybranych linii komunikacji miejskiej, które normalnie kursują po obszarze objętym pracami. Justyna Góźdź, przedstawicielka lubelskiego ratusza, wyjaśnia, że jezdnia na ulicy Szeligowskiego będzie zwężona i ruch będzie odbywał się jedynie w jednym kierunku – od ulicy Północnej w stronę alei Smorawińskiego.

Monika Fisz, rzeczniczka ZTM Lublin, informuje o konkretnych planach dotyczących objazdów: „Od dnia 25 października 2023 roku (środa) do momentu zakończenia remontu zostaną wprowadzone objazdy dla linii autobusowych numer 40 oraz N1”. Linia nr 40, kursująca w stronę ulicy Żeglarskiej, będzie obsługiwać przystanki Chodźki-szpital 02 – Chodźki – Jaczewskiego – Prusa. Podczas trwania prac remontowych, przystanek Organowa 01 zostanie zamknięty dla ruchu. Natomiast trasę linii nr 40 w kierunku Chodźki szpital nie przewidziano zmieniać.