Wspomóż odnowę historycznych nagrobków w Nałęczowie

Prosimy o przygotowanie pewnej ilości gotówki, która będzie mogła posłużyć jako dar dla akcji związanej z renowacją historycznych pomników na terenie Nałęczowa.

Jutro, zgodnie z coroczną tradycją, każdy będzie miał możliwość przyczynienia się do tej ważnej inicjatywy w ramach kwestii organizowanej na terenie parafialnego cmentarza o statusie zabytkowym. Strumień funduszy zgromadzonych w tym roku zostanie skierowany na odnowę nagrobka ks. Stanisława Furmanika.

Cmentarz w Nałęczowie jest domem dla pięciu figur pełnoplastycznych, które były dziełem wybitnego lokalnego rzeźbiarza – Michała Pudełko. Jedną z tych rzeźb można podziwiać na grobowcu wspomnianego wcześniej ks. Furmanika.

Dzięki hojności osób wspierających kwestę w poprzednich latach oraz dzięki wsparciu Lubelskiego Konserwatora Zabytków, udało się już przeprowadzić renowację wielu cennych grobów. Wśród nich znajdują się nagrobki takich osobistości jak: Wernickich, Henryka Piskorskiego, Juliana Mokrzyckiego, Anatolii Michalskiej, Oktawii Żeromskiej, Michała Elwiro Andriollego, Kazanowskich, Fryderyki Hortensyi z Kościeniewiczów Wilfort i Wacława Lasockiego.