Każdy przedsiębiorca musi zarejestrować firmę pod swoim adresem. Nie musi być to jednak miejsce, gdzie na co dzień przyjmuje swoich klientów. Można zdecydować się na wirtualne biura. Czy ta opcja jest dobrym pomysłem? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.
Biuro wirtualne – dla kogo jest dobrą opcją?
Wirtualne biuro to miejsce, gdzie można świadczyć różne usługi. Ma ono swoje wady oraz zalety, warto przemyśleć czy taka opcja nie będzie dla nas najlepszym pomysłem. Na pewno każda firma powinna mieć siedzibę, czyli adres gdzie jest zarejestrowana. Nie zawsze potrzebne jest, by było to stacjonarne biuro. Przedsiębiorca może wskazać wirtualny adres bądź biuro. Jednak taka siedziba musi odpowiadać charakterowi prowadzonego przedsiębiorstwa.
Wirtualne biura w Warszawie działają na zasadzie outsourcingu. W ramach umowy właściciel danej firmy wynajmuje wskazany adres, pod którym rejestrowana jest działalność gospodarcza. Pracownicy takiego biura odbierają korespondencję i potem o niej powiadamiają. Można również zdecydować się na dodatkowe usługi wirtualnego biura.
Wirtualne biuro – jakie daje zalety przedsiębiorcy?
Wirtualne biuro daje wiele zalet. Na pewno warto wspomnieć o tym, że pozwala na rejestracje firmy pod prestiżowym adresem. Można zdecydować się na atrakcyjną lokalizację w biznesowej okolicy. Wirtualne biura w Warszawie pomagają w budowaniu atrakcyjnego i profesjonalnego wizerunku pracodawcy. Wybór biura wirtualnego to też spora oszczędność finansowa. Jest to związane z redukcją kosztów, dzięki temu, że nie trzeba płacić za wynajem tradycyjnego miejsca. Odpadają opłaty za media, opłaty za zatrudnienia pracowników czy kupowanie sprzętu.
Oprócz obsługi adresu biura wirtualnego można zdecydować się na dodatkowe usługi, czyli oferowane w pakietach możliwości korzystania z przestrzeni coworkingowej oraz sali konferencyjnej. Do innych usług zaliczyć też można obsługę przez sekretarkę czy wsparcie w rejestracji firmy, usługi prawne czy reklamowe.
Adres wirtualny jest też atutem dla osób, które chcą ochronić swoją prywatność. Niektórzy prowadzą firmę z domu, więc nie chcą by prywatny adres został ujawniony. Poza tym można też uniknąć ewentualnej kontroli z urzędu skarbowego w naszym miejscu zamieszkania. Wirtualny adres firmy daje możliwość budowania sieci kontaktów. W momencie kiedy będziemy pracować w przestrzeni coworkingowej w tym biurze.
Jakie są wady wirtualnego biura?
Wirtualne biuro w Warszawie nie zawsze jest dobrym pomysłem dla wszystkich. Takie rozwiązanie może mieć też pewne wady. Może pojawić się problem z rejestracją do VAT. Niektóre urzędy skarbowe odmawiały firmie wirtualnego adresu. Decydując się na prestiżowy adres, można też spodziewać się częstszych odwiedzin z urzędów skarbowych. Urzędnicy mogą mieć mniejsze zaufanie do takich firm, które nie mają stacjonarnego biura. Może też pojawić się ryzyko związane z kradzieżą danych wrażliwych. Wtedy dokumenty, które zostaną dostarczone pod adres, mogą zostać zabrane przez niepowołane osoby. Kolejnym problemem, jaki może wyniknąć z tego, że adres na siedzibę firmy Warszawa ma kilka firm to negatywne nastawienie ze strony kontrahentów. Czasami może być też problem z tym, by zarezerwować salę konferencyjną w dogodnych dla nas godzinach. Mogą też pojawić się opóźnienia związane z przekazywaniem informacji. Korespondencja może do nas nie dotrzeć na czas, może to być związane z przeciążeniami. Naraża to na wiele kłopotów, w tym nawet utratę kontrahentów.
Wirtualne biuro – kiedy jest dobrym pomysłem?
Istnieje kilka sytuacji, kiedy warto rozważyć rezygnację z tradycyjnego biura oraz zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem. Biuro wirtualne może być korzystne dla małych firm czy jednoosobowych działalności. Dzięki temu przedsiębiorca może ograniczyć koszty prowadzenia firmy, co jest istotne dla nowych innowacyjnych start – upów. Wirtualny adres rejestracji firmy sprawdzi się wtedy, kiedy nie trzeba przyjmować kontrahentów w siedzibie firmy.
Kiedy wchodzi w grę praca jako freelancer nie trzeba publicznie udostępniać miejsca zamieszkania. Można wybrać adres rejestracyjny firmy i zachować prywatność i jednocześnie zyskać, jeśli chodzi o wizerunek. Wirtualne biuro Warszawa będzie też dobre, jeśli zlecenia wykonywane są w wynajmowanym mieszkaniu.
Są też firmy pracujące całkowicie zdalnie w niektórych branżach. W takim wypadku rezygnacja ze stacjonarnego biura także jest zasadna i pozwala zoptymalizować koszty działalności. Niektóre firmy czy osoby działają w trybie mobilnym, jest to spotykane w takich branżach jak trenerzy personalni, taksówkarze czy szkoleniowcy.
Wirtualne biuro jest też dobrym pomysłem dla firm zagranicznych. Kiedy firma chce wejść na rynek kolejnego państwa nie musi po raz kolejny zakładać biura. Prestiżowy adres z pewnością poprawi renomę i sprawi, że kontrahenci będą patrzeć przychylniej. Warto wejść na stronę https://wirtualne-biuro-warszawa.com.pl/, gdzie można dowiedzieć się potrzebnych rzeczy odnośnie wirtualnych biur.