Wielka Rajdowa Przygoda na Dwa Koła: Z Puław do Matyg, czyli rowerowy maraton z okazji Rowerowej Stolicy Polski

Hala starostwa powiatowego w Puławach będzie początkową stacją dla setek entuzjastów jazdy na rowerze, którzy planują odbyć 35-kilometrową podróż rowerową w niedzielę. Czeka nas dzień pełen zabawy z ogniskiem, grillowanymi przysmakami i losowaniem nagród. Głównym celem jest dotarcie do zalewu za Matygami i rywalizacja o prestiżowy tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Godzina startu to 9 rano.

Rowery są największą pasją wielu mieszkańców Puław, zwłaszcza gdy mogą jeździć w dużych grupach. W takim przypadku nie mogą przegapić nadchodzącej okazji. Wszystko odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, kiedy to wszyscy chętni spotkają się przed siedzibą starostwa przy ulicy Królewskiej w Puławach. Wszyscy uczestnicy wyruszą stamtąd ulicą Czartoryskich, następnie przez Piaskową i Dęblińską na północ od miasta.

Później, poruszając się po leśnych ścieżkach, kierować się będą w stronę wiosek Borowina i Matygi, na krańcach gminy Puławy i powiatu puławskiego. Ta malownicza trasa, oznaczona zielenią i niezbyt wymagająca, kończy się nad zalewem za Matygami. Tutaj uczestnicy rajdu będą mieli okazję odpocząć, zjeść kiełbaski z grilla (organizatorzy zapewniają prowiant) i wziąć udział w losowaniu upominków.

Po zakończeniu przerwy, peleton wróci przez las do Puław. Całkowita długość planowanej trasy wynosi około 35 km. Oprócz relaksu i aktywności fizycznej, udział w tym wydarzeniu to również świetna okazja dla rowerzystów do zdobycia kilku punktów dla swojego miasta (np. Puławy) w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.