W Nałęczowie powstanie fabryka EcoPet produkująca ekologiczne opakowania. Zyskają na tym rolnicy z okolic!

Jeszcze tylko kilka procedur administracyjnych i w Nałęczowie powstanie unikalna w skali europejskiej fabryka produkująca ekologiczne opakowania do żywności. Idea pro eko jest wpisana w jej istotę działania, bo równie ekologiczny będzie budynek fabryki, z pokrytym zielenią dachem.

EcoPet ma zająć się produkcją opakowań i nakrętek z recyklatu rPET i biodegradowalnych opakowań. Te ostatnie mają być wytwarzane z lokalnie uprawianej kukurydzy. Opakowania te mogą być wykorzystywane do pakowania wody mineralnej, keczupów, koncentratów owocowych a nawet jogurtu lub mleka.

Na uwagę zasługuje również koncepcja architektoniczna całego obiektu. W podziemiach ma być fabryka, a cała nawierzchnia część, przystosowana do zwiedzania, ma tętnić zielenią. Zarówno linia produkcyjna jak i magazyny oraz centrum badawcze, będzie transparentne i otwarte dla zwiedzających.

Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy zostanie wbity pierwszy szpadel pod budowę fabryki EcoPet. Przed firmą jeszcze sporo administracyjnej biurokracji.