W leczeniu jakich schorzeń specjalizuje się uzdrowisko w Nałęczowie?

Nałęczów to niewielka miejscowość w województwie lubelskim znana z leczniczych właściwości prężnie działającego tu uzdrowiska. Jej atuty na przestrzeni lat doceniło wiele osób.

Czym wyróżnia się Nałęczowskie uzdrowisko?

Jedną z nich był Bolesław Prus, który lubił przyjeżdżać dokładnie w to miejsce. Siadał na ławeczce i tworzył arcydzieła literatury polskiej, które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu przeczytać. Fakt częstych pobytów pisarza upamiętniono poprzez pamiątkową ławeczkę, na której koniecznie trzeba usiąść odwiedzając Nałęczów.

 Najbardziej rozpoznawalny miejscem wchodzącym w skład Uzdrowiska jest Park Zdrojowy

Powstał z inicjatywy Stanisława Małachowskiego pod koniec XVIII wieku. Do dnia dzisiejszego zachował się rokokowy i późno klasycystyczny pałac należący do rodziny fundatora. Odwiedzając to miejsce warto zajrzeć do wnętrza, aby podziwiać salę balową i eleganckie salony ozdobione stiukami. Warta zobaczenia jest również palmiarnia. W tym miejscu można zaspokoić pragnienie naturalną wodą mineralną dostępną dla każdego w pijalni.

Nałęczów jest również jednym z kluczowych producentów wody na rynku polskim. Nałęczowianka, Cisowianka, czy Nestlé to tylko niektóre produkty powstające w lubelskiej miejscowości. Spacer po Parku Zdrojowym będzie idealną propozycją dla rekonwalescentów dochodzących do siebie po leczeniu, jak i dla stałych obywateli.

 Uzdrowisko Nałęczów specjalizuje się w leczeniu

  • problemów kardiologicznych,
  • problemów związanych z układem krążenia,
  • po przebytym zawale mięśnia sercowego,
  • choroby wieńcowej,
  • nadciśnienia tętniczego,
  • nerwicy sercowo-naczyniowej,
  • cukrzycy,
  • schorzeń ortopedycznych.

Nałęczów należy do tych miejsc, które odwiedza się chętnie i z przyjmnością

To właśnie tu zamiera zgiełk miasta i rodzi się kontemplacja piękna przyrody. Tutaj nawet łabędzie lgną do ludzi i z przyjemnością zjadają przysmaki rzucone im przez spacerujących po parku ludzi.

 

One thought on “W leczeniu jakich schorzeń specjalizuje się uzdrowisko w Nałęczowie?

Dodaj komentarz