Rekordowa liczba kwiatów upiększa centrum Lublina, ciesząc oczy mieszkańców i turystów

Centrum Lublina stało się jeszcze bardziej kolorowe i atrakcyjne dla zarówno mieszkańców, jak i zwiedzających turystów, dzięki wprowadzeniu nowych kwiatowych aranżacji. Na terenie miasta posadzono prawie 8 tysięcy egzemplarzy różnych gatunków kwiatów.

Pobliskie obszary Bramy Krakowskiej są teraz domem dla 400 sztuk żywych, kolorowych petunii. Decyzja o wyborze tych kwiatów zapadła ze względu na ich łatwość hodowli oraz zdolność do produkowania dużej ilości przepięknych kwiatów.

Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin, zdradziła także, że tegoroczne sadzenie na placu Łokietka skupiło się na supertuniach. Są to kwiaty doskonale przystosowane do trudnych warunków pogodowych, które szybko nagradzają hodowców pięknymi kaskadami kwiatów, które utrzymują się aż do późnej jesieni. Nowe kwiatowe kompozycje są już widoczne w mieście i mają służyć jako dodatek do rozpoczynającego się długiego weekendu. Pozostałe układy kwiatowe na skwerach i w parkach mają pojawić się w przyszłym tygodniu.

W donicach w pobliżu Bramy Krakowskiej zdecydowano się na posadzenie dwóch odmian petunii – Supertunia Vista Bubblegum i Supertunia Vista Jazzberry.

Jednak nie są to jedyne prace ogrodnicze realizowane na terenie miasta. Jak informuje urząd miejski, prace związane z nasadzeniami w obszarach placu Litewskiego i placu Krąpca (przy ul. Radziwiłłowskiej) już dobiegają końca. Tymczasem w Ogrodzie Saskim i Parku Bronowickim kolorowa eksplozja ma nastąpić już w przyszłym tygodniu.