Pierwsze prace związane z rewitalizacją Parku Zdrojowego w Nałęczowie już trwają. Czy prace skończą się przed sezonem wakacyjnym?

Uzdrowisko Nałęczów z powodzeniem działa przez cały rok, jednak to właśnie wiosną i latem przyjeżdża tu najwięcej kuracjuszy. Z początkiem 2023 ruszyły prace związane z rewitalizacją Parku Zdrojowego i przylegającej do niej ulicy Lipowej. Niestety, nie zdążą przed wakacjami!

Jak chwali się Urząd Miasta w oficjalnych komunikatach, rewitalizacja ulicy Lipowej i prace przeprowadzone w Parku Zdrojowym to jedne z największych inwestycji w ostatnich dziesięcioleciach. Jedno jest pewne- po zakończeniu prac, będą to najbardziej reprezentatywne części miasta, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Prace w parku będą polegały na wymianie na energooszczędne latarnie oraz na odtworzeniu zabytkowej leżalni. Zmiany nie ominą również stawu, który będzie oczyszczony i zarybiony. Pojawi się również na jego środku fontanna. W lewej części Parku Zdrojowego pojawią się nowe alejki a także tężnia solankowa.

Zmiana na ulicy Lipowej to przede wszystkim nowe chodniki bezpieczne zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów oraz nowo wytyczone pasy zieleni. Koniec prac zaplanowany jest na grudzień 2024.