Nowy program benefitowy dla mieszkańców miasta

W Puławach prowadzone są zaawansowane prace nad wdrożeniem innowacyjnego konceptu – Puławskiej Karty Mieszkańca. Mieszkańcy tego miasta, będący posiadaczami karty, otrzymają wiele atrakcyjnych benefitów, takich jak zniżki na usługi miejskiej komunikacji, korzystanie z infrastruktury sportowej czy niższe ceny towarów i usług oferowanych przez lokalne firmy.

Zgodnie z planem, wystawianie Puławskiej Karty Mieszkańca ma rozpocząć się już w marcu. Wspomniany dokument będzie dostępny zarówno w formie tradycyjnej, plastikowej karty, jak i aplikacji na smartfona. Aby otrzymać kartę, konieczne jest potwierdzenie miejsca zamieszkania w Puławach (na przykład poprzez oświadczenie) lub faktu rozliczania podatków za pośrednictwem puławskiego Urzędu Skarbowego.

Łukasz Kołodziej, reprezentujący puławski Ratusz, wyjaśnia korzyści płynące z posiadania nowej karty. Chodzi przede wszystkim o szereg zniżek i ulg, które nie będą dostępne dla osób niezamieszkujących Puław czy rozliczających swoje podatki poza granicami miasta.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalona lista podmiotów, które zdecydują się honorować posiadanie karty poprzez oferowanie zniżek. Z pewnością jednak należeć do nich będą miejskie jednostki, w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Zakład Komunikacji. Mieszkańcy Puław mogą więc oczekiwać zniżek na usługi takie jak korzystanie z krytej pływalni, parku wodnego, wypożyczalni sprzętu sportowego, lodowiska, a także tanich biletów komunikacji miejskiej.

Jednym z przykładów, jak może działać taki system, są Ząbki pod Warszawą. Tamtejsza karta „Jestem z Ząbek”, wprowadzona przez tę samą spółkę (Bprog), daje prawo do bezpłatnej komunikacji, 25-30% zniżki na pływalnię, 50% zniżki na sterylizację i chipowanie zwierząt oraz 50% zniżki na treningi sztuk walki i 20% zniżki na zajęcia jogi. Choć w Puławach nie przewiduje się darmowych przejazdów komunikacją miejską, to mieszkańcy mogą liczyć na inne formy upustów.