Nowe oblicze Rady Nadzorczej Grupy Azoty S.A. i Zakładów Azotowych w Puławach

W środku tygodnia doszło do istotnych przemian w strukturze zarządzającej właścicielem puławskiego kombinatu, a mianowicie Grupą Azoty S.A. Kluczowym graczem w Radzie Nadzorczej spółki z siedzibą w Tarnowie został Hubert Kamola, który ma za sobą doświadczenie związane z funkcjonowaniem zakładów w Puławach. Oprócz tego, wyznaczono nową osobę na stanowisko p.o. prezesa Zakładów Azotowych.

Walne zgromadzenie Grupy Azoty S.A., będącej właścicielem Zakładów Azotowych z Puław, odbyło się w środę. W czasie spotkania Michał Maziarka, Magdalena Butrymowicz, Monika Fil oraz Bartłomiej Litwińczuk zostali odwołani z rady nadzorczej. Krzysztof Kołodzieczyk zrezygnował z bycia członkiem rady dzień przed zgromadzeniem, aczkolwiek w środę ponownie otrzymał to stanowisko. RN powołała również Artura Kucharskiego, Piotra Marciniaka, Mirosława Sobczyka i Huberta Kamolę.

Najważniejsza rola przypadła Hubertowi Kamoli, który objął funkcję przewodniczącego. Jest to menedżer z bogatym doświadczeniem w sektorze chemicznym, dobrze znany w Puławach. Pełnił funkcję zarządcy pionu handlowego ZA „Puławy” w latach 2009-2016, a wcześniej był powiązany z puławskim Remzapem. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora departamentu nawozów w firmie Chemirol.

W tym samym czasie, 14 lutego, Rada Nadzorcza Zakładów Azotowych powierzyła obowiązki prezesa Justynie Majsnerowicz, była to dotychczasowa wiceprezes tej firmy. W przeszłości miała do czynienia głównie ze spółkami KGHM-u. To jest konsekwencja rezygnacji Marcina Kowalczyka, poprzedniego szefa „Puław”. Tomasz Hinc pozostaje na stanowisku Prezesa Grupy Azoty S.A.