Nowa możliwość utylizacji starych opon rolniczych od 20 listopada do 1 grudnia

Posiadacze zużytych opon rolniczych będą mogli skorzystać z nowej możliwości ich pozbycia. Inicjatywa ta zostanie uruchomiona 20 listopada w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanym w Drzewcach Kolonii. Tam właśnie będzie można oddać stare opony i przyczynić się do poprawy środowiska. Czas na powierzenie niepotrzebnych opon rolniczych pod opiekę PSZOK będzie miał każdy posiadacz, aż do 1 grudnia.

Centrum odbioru zużytych opon rolniczych, czyli PSZOK, będzie czynne od poniedziałku do piątku. Każdego dnia w godzinach 15:00 – 19:00 można będzie donieść swoje opony. W przypadku planowania dostarczenia opon, konieczne będzie wcześniejsze umówienie takiego terminu, poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 603 644 872.

Niestety, informacja, która może okazać się niekorzystna dla niektórych osób, jest taka, że załadowanie opon do kontenera będzie wymagało własnej siły. Tak więc każdy, kto planuje skorzystać z tej możliwości, powinien być przygotowany na pewien wysiłek fizyczny.