Nowa Era Renowacji Zabytkowych Nagrobków na Cmentarzu w Nałęczowie

Zwiastuje się kolejny etap odnowienia zabytkowych nagrobków, które upamiętniają zmarłych na cmentarzu w Nałęczowie. Te starodawne symbole czekają na swoją renowację, dzięki hojności mieszkańców i gości miasta.

Całodniowa zbiórka funduszy sprzed wejścia na nałęczowski cmentarz to wydarzenie, do którego dołączenia gorąco zachęcamy. Ta ważna inicjatywa pozwala na restaurację tych zabytkowych miejsc pamięci, które są integralną częścią naszej lokalnej historii.

Mimo że przed godziną 10 rano tłumy jeszcze nie zasypały terenu zbiórki, wolontariusze mają dobre odczucia co do postępów tej akcji. Zebranie funduszy zdaje się przebiegać sprawnie i efektywnie.

Krzysztof Muciek, przewodniczący Rady Miejskiej w Nałęczowie, który wraz ze swoją żoną jest jednym z wielu kwestujących przed cmentarzem, entuzjastycznie mówi: „Każdego roku ustanawiamy nowe rekordy”. Zapewnia to pozytywną perspektywę dla przyszłości projektu.

Tegoroczne zebrane środki mają zostać przeznaczone na renowację nagrobka ks. Stanisława Furmanika, jednego z wielu ważnych postaci, których pamięć jest utrwalona na tym historycznym cmentarzu.