„Niepewność” – Nowy serial TVP kręcony w Kazimierzu Dolnym

Niedzielny poranek w malowniczym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą zwiastuje początek prac na planie nowej produkcji Telewizji Polskiej, serialu o wdzięcznym tytule „Niepewność”. Przez najbliższe cztery dni, wszystkim użytkownikom drogi powinno towarzyszyć większe skupienie i cierpliwość, ponieważ przygotowania do kręcenia scen mogą zakłócić normalny ruch uliczny.

Przedstawiciele urzędu miejskiego w Kazimierzu Dolnym apelują do społeczności lokalnej o unikanie parkowania na ul. Lubelskiej, a konkretniej na jej fragmencie rozciągającym się od kościoła św. Anny do skrzyżowania z ul. Krzywe Koło. Prośba dotyczy dni od 24 do 28 września 2023 roku. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość dla załogi filmowej i utrzymanie podniesionej kultury jazdy. Dodatkowo zaznaczają możliwość czasowego zawieszenia ruchu pojazdów na wspomnianej wcześniej ul. Lubelskiej podczas kręcenia kluczowych scen.

Serial „Niepewność” to kinematograficzne spojrzenie na romans Adama Mickiewicza z Marylą Wereszczakówną, szlachecką damą. Akcja rozgrywa się w bajkowym otoczeniu szlacheckiej posiadłości, która stała się niewątpliwym źródłem inspiracji dla Mickiewicza podczas pisania swoich „Ballad i romansów”. Premiera serialu jest przewidziana na nadchodzący rok.