Nałęczowskie Spotkania z Motoryzacją Dawną: połączenie pasji i tradycji

Kolejna edycja Nałęczowskich Spotkań z Motoryzacją Dawną miała miejsce w niedzielę. Mimo iż warunki atmosferyczne były dalekie od idealnych – temperatura powietrza była bardzo wysoka – to nie zraziło to miłośników starych pojazdów, którzy przybyli do Nałęczowa w wielu.

Przed siedzibą Urzędu Miasta w Nałęczowie, na otaczających go przestrzeniach zielonych, zgromadzili się pasjonaci klasycznej motoryzacji. Wśród nich znaleźli się wystawcy, kolekcjonerzy oraz sympatycy zabytkowych samochodów, traktorów i jednośladów.

Oglądającym na urodzie prezentowało się aż 200 różnego rodzaju pojazdów. Dla tych, których nieco zmogło ciepło, przygotowano specjalne miejsca do odpoczynku. Mogli oni schować się w cieniu, ochłodzić pod kurtyną wodną przygotowaną przez strażaków czy skosztować czegoś do jedzenia.

W ofercie gastronomicznej znajdowały się grillowane kiełbaski oraz tradycyjne potrawy przyrządzane przez lokalne koła gospodyń wiejskich. To właśnie te smakowite dania cieszyły się największym uznaniem wśród uczestników.