Mieszkańcy Nałęczowa najchętniej głosujący w powiecie. W zamian czeka na nich nagroda 1 mln zł na rozwój miastowego budżetu

Jak wynika z niedzielnych wyników wyborów parlamentarnych, Nałęczów jest miejscowością o największej frekwencji wyborczej w całym powiecie. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że aż 75,41% mieszkańców uprawnionych do głosowania postanowiło skorzystać ze swojego przywileju wyborczego. Gmina Nałęczów przoduje pod tym względem wśród pozostałych jednostek administracyjnych regionu.

Wyniki wyborów do Sejmu oraz Senatu są niemal identyczne – odpowiednio 75,41% i 75,39%. Tak wysoka frekwencja może przynieść wielkie korzyści gminie Nałęczów. Dzięki programowi pro frekwencyjnemu, który został ogłoszony przed wyborami, gmina ta ma szansę na otrzymanie nagrody finansowej w wysokości 1 mln zł. Pieniądze te mogą zostać przeznaczone na wsparcie remiz strażackich na terenie całej gminy.

Kolejne 1 mln zł jest możliwe do zdobycia dla budżetu obywatelskiego, jeśli gmina osiągnie frekwencję powyżej 60%. To mieszkańcy zdecydują, na co zostaną przeznaczone te środki. Dodatkowo, program przewiduje, że gmina otrzyma po 25 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich oraz klubów sportowych.