"Malarka z ulicy Prusa" – osobiste przedstawienie Laury Gutowskiej

Artystka Laura Gutowska, która określa samą siebie mianem „malarki z ulicy Prusa”, wyraziła swoje postrzeganie siebie poprzez swoje dzieła na wystawie w Nałęczowie. Ta ekspozycja stanowi dla niej formę prezentacji swojej osoby lokalnej społeczności.

Mimo, że urodzona w Warszawie, Laura Gutowska w pełni zaakceptowała Nałęczów jako swoje miejsce zamieszkania. Wcześniej zdobyła wykształcenie w Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, a następnie kontynuowała naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W Nałęczowskim Ośrodku Kultury artystka prezentuje obecnie swe dzieła z cyklu dyplomowego pod tytułem „Tak Zeus chciał”. Inspiracją do ich stworzenia stała się dla niej mitologia grecka i rzymska.

Laura Gutowska ujawnia, iż kluczowym elementem jej twórczości jest narracja. Działa ona w ramach tradycji tematycznej, łącząc elementy malarskie z opowiedzianymi historiami. Wyraźnie podkreśla swoje zamiłowanie do konfrontowania narracyjnych problemów poprzez medium obrazu.

Wszyscy zainteresowani sztuką Laury Gutowskiej mogą podziwiać jej dzieła na wspomnianej ekspozycji do 28 listopada bieżącego roku. Wystawa znajduje się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.