Gmina Nałęczów chce postawić na borowinę. Czy poszerzy profil uzdrowiskowy?

Nie da się ukryć, że Nałęczów szuka nowych rozwiązań mających przyciągnąć potencjalnych kuracjuszy. Nowym pomysłem jest poszerzenie profilu uzdrowiskowego o borowinę. Takie rozwiązanie może być korzystne zarówno dla gminy jak i dla pacjentów!

Poszukiwania surowca, jakim jest borowina, trwały już od listopada ubiegłego roku. Urzędnicy i włodarze miasta mocno liczą na to, że te się odnajdą, a od tego już prosta droga do poszerzenia profilu uzdrowiskowego właśnie o dobroczynne dla ciała kąpiele z borowiny.

Składnik ten nie tylko wspomaga leczenie stanów zapalnych, ale i przynosi ulgę w walce ze schorzeniami mięśni, kości i stawów. Nie jest do końca jednak pewne, czy Nałęczów spełni kryteria związane z leczeniem borowiną. Niezbędna do tego jest obecność torfu w okolicy tak, aby borowina miała rację bytu w regionie..

Wszystko po to, aby Nałęczów przestał być jednoprofilowym uzdrowiskiem. Póki co jest to jedyne w Polsce miejsce, które ma ściśle nakierowane działanie uzdrowiskowe. W dobie globalizacji jednak nie jest to rozsądne posunięcie.